פרס ירושלים לשליח חב"ד

שליח חב"ד לתאילנד הרב נחמיה וילהלם - הוא אחד הזוכים ב'פרס ירושלים לאחדות ישראל' כנציג בית חב"ד בבנגקוק. מהו 'פרס ירושלים לאחדות ישראל', ומדוע זכה בית חב"ד בפרס?

הרב נחמיה וילהלם. צילום: ישראל ברדוגו
הרב נחמיה וילהלם. צילום: ישראל ברדוגו

שליח חב"ד לתאילנד הרב נחמיה וילהלם - הוא אחד הזוכים ב'פרס ירושלים לאחדות ישראל' כנציג בית חב"ד בבנגקוק.

וועדת הפרס בראשות ראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת, בחרה בזוכים הבאים בקטגוריות השונות: ארגון - בית חב"ד בנגקוק מיזם - "נפגשים בשביל ישראל" אישיות (בקטגוריה זו נבחרו 2 זוכים) - תא"ל במיל' רם שמואלי והרב חכם דוד מנחם.

פרס ירושלים לאחדות ישראל, הינו יוזמה משותפת של משפחות שלושת הנערים החטופים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, יחד עם ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת ועמותת "גשר". הפרס אשר יוענק בטקס בבית הנשיא, מר ראובן ריבלין, ובמעמדו, נועד להעלות על נס ארגונים ויחידים בארץ ובתפוצות, אשר תורמים לאחדותו של העם בישראל.

בית חב"ד בבירת תאילנד, בנגקוק - אומרים בועדת הפרס - פועל מזה עשרים שנה תחת ניהולו של הרב נחמיה וילהלם ואשתו נחמי. המקום מעניק שירותים חינמיים למטיילים יהודים מישראל והתפוצות כדוגמת ארוחת שבת, פינות מנוחה, עמדות אינטרנט וסיוע במקרי מצוקה. במקום יש בית כנסת ומסעדה כשרה במחירים מסובסדים. במקום נערכות ארוחות שבת וערבי חג בהשתתפות מאות אנשים. מדי שנה מבקרים במקום כ- 100,000 איש.

בשיחה עם אתר 'שטורעם', אמר הרב וילהלם: "זכיתי לקבל שיחת טלפון מרגשת מראש העיר ירושלים מר ניר ברקת, שסיפר לי כי וועדת 'פרס ירושלים לאחדות ישראל' החליטה להעניק לי את הפרס עבור פעילות חב''ד בנגקוק למען אחדות ישראל". 

יש לך מן הסתם 'גאוות יחידה'.. 

"כמובן התרגשתי מאוד מהזכות שנפלה בחלקי, אבל אני מרגיש שהפרס הוא לרבי ולמפעל השליחות המדהים שהקים עם אלפי שלוחים ברחבי העולם, הפרס הוא לנחמי אשתי היקרה ולילדינו היקרים; הפרס הוא לשלוחים שותפיי לפעילות בתאילנד ובראשם הרב יוסף קנטור. הפרס הוא גם, כמובן, לכמעט שני מיליון אורחים שעברו בבית חב"ד בנגקוק בעשרים השנים האחרונות והוכיחו שאפשר לשים בצד את כל חילוקי הדעות וההשקפות ולגלות את הנקודה היהודית שמפעמת בתוך כל אחד מאתנו".
 
מי המליץ עליך? 
 
"על-פי מה שהבנתי, זכינו להמלצתו של סגן שר החינוך אבי וורצמן, חבר הכנסת לשעבר אלעזר שטרן והעיתונאית סיוון רהב-מאיר. אני מודה להם על כך בהזדמנות זו".

הרגשתך?

"כבוד גדול להיות חלק בקואליציה כזו של אחדות ישראל. אני מתרגש מהזכות לקדש שם שמים ומרגיש שהפרס הוא לרבי ולמפעל השליחות. דיברתי שם באירוע על כך שהרבי לימד אותנו מה זה אהבת ישראל והגברת יפרח סיפרה שלמדה בחב"ד וכמה רצתה להיות אצל הרבי אך לא זכתה".

בהצלחה!

קראו עוד על  בית חב"ד בנגקוק

 

 

שתף לחברים

שתף